Suur Munamägi (ca 20 km kaugusel)

Vaade Baltimaade kõrgeima punkti Suure Munamäe (318m merepinnast) vaatetornist ümbritsevale kuppelmaastikule võtab hingetuks.

Torni tipp on 346,7 meetri kõrgusel üle merepinna ja sealt avaneb vaade 50 kilomeetri raadiuses «mägede Eestile» koos selle orgude ja loodusjärvedega.

  
       
 

Vastseliina piiskopilinnus (ca 20 km kaugusel)

Tartu piiskopi ja Liivimaa ordumeistrite poolt 14. sajandil rajatud piiskopilinnus oli tänu oma imettegevale ristile keskajal tuntud palverännakute sihtkoht. Põhjasõda jättis 1702. aastal linnusest alles vaid varemed.

Piiskopilinnuse jalamil, endise tähtsa Riia-Pihkva kaubatee ääres asub Piiri kõrts, mis oli koos hobupostijaamaga ära märgitud juba 1695. aasta teedeatlases ja kus praegugi tegutseb kõrts.

     
 

Kolme riigi piiri ühine punkt (ca 10 km kaugusel)

Pullijärvelt on vaid 10 kilomeetrit Venemaa piirini ja sama palju Läti piirini. Kolme riigi piirid puutuvad kokku aga Eestimaa kagunurgas Parmu külas, mis jääb Pulli järvest 10 kilomeetri kaugusele.

      

 

Setumaa (setu keeles Setomaa)

Setumaa ajalooliseks keskuseks on Petseri, praeguseks peetakse Värska alevikku.

Etnilise Setumaa piirini on Pullijärve puhkekülast vaid viis kilomeetrit. 30 kilomeetri kaugusel Obinitsas tutvustab Seto Muuseumitare 19. sajandi lõpu ja 20. sajandi alguse taluarhitektuuri, vanu tööriistu ja käsitööd. Omaette vaatamisväärsusteks on ka tšässonad – kabelid, mida leiab peaaegu igast Setumaa külast.

     
 

Nipernaadi saun

1982. aastal filmiti Pulli järve idakaldal oleva sauna juures mõned stseenid Eesti filmiklassikasse kuuluva «Nipernaadi» jaoks.

Nipernaadi saun paistab hästi ära poolsaarele, kus on Pulli järve kõige parem ujumiskoht.

 

Muud huvitavat

25 kilomeetri kaugusele jääb kuni 60 meetri sügavune Rõuge ürgorg, mille kuulsaim paik on kevaditi ööbikulaulust kajav Ööbikuorg.

30 kilomeetri kaugusel Piusa jõe ürgoru maastikukaitsealal väärivad vaatamist devoni liivakivipaljandid Härma Mäemine ja Härma Alumine müür. Härma Mäemine ehk Keldri müür on Eesti kõrgeim devoni liivakivipaljand (43 m), Härma Alumine ehk Kõlksniidu müür on 20,5 m kõrgune kalju ning oma mitmevärviliste murranguliste kihtidega üks Piusa ürgoru kaunimaid.

Pullijärve puhkekülast vaid kümne kilomeetri kaugusele jääb Rogosi mõis, mille väravatornis on suvisel ajal avatud koduloomuuseum.

Militaarhuvilistel tuleb sõita vaid 28 kilomeetrit, et uudistada Lätis Zeltini lähedal turistidele avatud nõukogude-aegset tuumaraketibaasi.